OFİS PROFİLİ
ÇETİNKAYA HUKUK BÜROSU, 1992 yılında Av. Oğuz ÇETİNKAYA ve Av. Ayşe Pınar ÇETİNKAYA tarafından kuruldu.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1987-1991 dönemi mezunu olan Av. Oğuz ÇETİNKAYA, avukatlık stajını tamamladıktan sonra 1992 yılında avukatlık ofisini açarak serbest avukatlığa başladı. Aynı yıl ofise Av. Ayşe Pınar ÇETİNKAYA da katıldı. Av. Oğuz ÇETİNKAYA, 1996 yılında, Askeri Savcı Yardımcısı olarak tamamladığı askerlik hizmetinin dönüşünde Price Waterhouse (Coopers&Lybrand birleşmesi sonrası şimdiki adıyla "PricewaterhouseCoopers", "PwC") İstanbul Ofisi Vergi Denetimi ve Danışmanlığı ekibine katıldı ve 1998 - 2004 döneminde anılan şirketin Vergi Uyuşmazlığı Hizmetleri departmanında yönetici olarak çalıştı. ÇETİNKAYA, 2004 yılında PwC'den ayrılarak Vergi Hukuku alanında çalışmak üzere kendi ofisini yeniden açtı.

Av. Oğuz ÇETİNKAYA, ağırlıklı olarak vergi uyuşmazlıklarında avukatlık hizmeti sunmakta olup bu hukuk dalında geniş birikime sahiptir. Yerli ve yabancı kurumsal ve bireysel çok sayıda Müvekkilinin vergi uyuşmazlıklarında avukatlık hizmeti vermiş olan Av. Oğuz ÇETİNKAYA, özellikle; Kurumlar Vergisi, Gelir Vergisi, Katma Değer Vergisi, Özel Tüketim Vergisi, Gümrük Vergisi ve Damga Vergisi uyuşmazlıklarında uzmanlaşmıştır.

Av. Oğuz ÇETİNKAYA 1992 yılından bu yana İstanbul Barosu, 1999 yılından bu yana da İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ("İSMMMO") üyesi olup vergi hukuku konusunda birçok TV ve radyo programında uzman konuk olarak yer almıştır. 

Av. Oğuz ÇETİNKAYA'nın vergi hukuku alanında çeşitli akademik ve mesleki mecralarda yayınlanmış çok sayıda mesleki çalışması mevcuttur. Vergi hukuku konulu bir çok panel ve seminere konuşmacı olarak katılan Av. Oğuz ÇETİNKAYA, 2001 ile 2005 yılları arasında da İstanbul Barosu Staj Eğitim merkezinde stajyer avukatlara vergi hukuku dersleri vermiştir. 

Av. Oğuz ÇETİNKAYA, Vergi Mükellefinin Haklarını Koruma Derneği'nin ("MÜHAK") kurucu başkanıdır. MÜHAK; vergi, resim, harç ve benzeri yükümlülüklerin çağdaş hukuk devleti ilkelerine uygun konulması, vergi ve benzeri mali yükümlülüklerdeki kayıp ve kaçakların azaltılması, kamu harcamalarının yerindelik ve gereklilik ilkelerine uygunluğunun ve saydamlığının sağlanması ve ülkemizde vergi mevzuatının sadeleştirilmesi ve vergi mükelleflerine açık ve anlaşılır dille anlatılmasına, vergi uygulamalarında hukuka aykırılıkların önlenmesine, ülkemiz vergi mevzuatı ve uygulamalarının Avrupa Birliği mevzuatı ve uygulamaları ile uyumlaştırılması çalışmalarına destek vermek amacıyla 2010 yılında kurulmuştur.

Av. Ayşe Pınar ÇETİNKAYA, serbest avukat olarak faaliyet gösterdiği 20 yılı aşkın meslek yaşamında özellikle Aile Hukuku, Boşanma Hukuku, İş Hukuku, Miras Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Alacak ve Tazminat Hukuku dallarında uzmanlaşmış olup bu hukuk alanlarında geniş mesleki birikime sahiptir.

ÇETİNKAYA HUKUK BÜROSU'nun kurumsal vizyonu, en nitelikli avukatlık hizmetlerini sunmak; değerleri, güvenilirlik, devamlılık, çalışkanlık, dürüstlük ve kusursuzluktur.EKİBİMİZ

Av. Oğuz ÇETİNKAYA İstanbul Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1991 yılında mezun olan Av. Oğuz ÇETİNKAYA, ağırlıklı olarak vergi uyuşmazlıklarında avukatlık hizmeti sunmakta olup bu hukuk dalında geniş birikime sahiptir. Av. Oğuz ÇETİNKAYA 1992 yılından bu yana İstanbul Barosu, 1999 yılından bu yana da İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ("İSMMMO") üyedir. ÇETİNKAYA uzmanlık alanında birçok TV ve radyo programında uzman konuk olarak yer almıştır. ÇETİNKAYA, Vergi Mükellefinin Haklarını Koruma Derneği'nin ("MÜHAK") kurucu başkanıdır.
Av. Ayşe Pınar ÇETİNKAYA İstanbul Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1992 yılında mezun olan Av. Ayşe Pınar ÇETİNKAYA, serbest avukat olarak faaliyet gösterdiği 20 yılı aşkın meslek yaşamında, özellikle Aile Hukuku, Boşanma Hukuku, Miras Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, İş Hukuku, Alacak ve Tazminat Hukuku dallarında uzmanlaşmış olup bu alanlarda geniş mesleki birikime sahiptir.
Av. Ayşe Pınar ÇETİNKAYA 1993 yılından bu yana İstanbul Barosu üyesidir.İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres : Mecidiye Cad. Cevher Apt. No: 3/6 Mecidiyeköy 34387 Şişli / İSTANBUL
Telefon : 0212 212 99 55 (Pbx)
Fax : 0212 212 79 71
Mail : clo@cetinkaya.av.tr
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry